Kaip pasirinkti paveikslą

Kodėl mes turime rinktis paveikslus namų interjerui?

Ar pastebėjote, kaip per pastaruosius 10-15 metų mes pradėjome daug daugiau dėmesio skirti savo namų dizainui? Ir tai nenuostabu, nes aplink yra tiek daug gražių daiktų, gražūs ir stilingi namai yra rodomi filmuose, kad norom nenorom, jūs taip pat norite, norite, kad jūsų namai būtų gražūs ir patogūs. Be to, jei turite didelę šeimą, su daugybe giminaičių ar platų draugų ratą, kuriuos norėtumėte pakviesti aplankyti, norėtumėte papuošti savo namus, taip pat ir jiems.

paveikslas namui

Žinoma, jūs darote! Galų gale galite padaryti tiek daug, pasirinkdami tinkamą paveikslėlį: uždaryti sudėtingus sienos defektus, įdėti akcentus ir atgaivinti kambarį, suteikti tam tikrą stilių ir pobūdį.

Kitaip tariant, paveikslų ir „plikų sienų“ nebuvimas yra viena iš priežasčių, kodėl kambaryje gali būti nejauku. Vienintelis būdas išspręsti šią problemą yra rasti tinkamą jūsų interjerui reikalingą paveikslą. Ir kaip tai padaryti, skaitykite žemiau!

Kokie paveikslai tinka bet kokiam interjerui

Kartais sunku išsakyti idealią formulę paveikslėliams, kuriuos būtinai reikia pakabinti bet kuriuose namuose. Iš tiesų, nepaisant stilių panašumo, kiekvienas buto savininkas turi savo grožio idėją, o paveikslus geriau rinktis atskirai, daugiausia dėmesio skiriant bendroms nuostatoms ir tezėms. Pažvelkime į du variantus su pavyzdžiais - kurios nuotraukos turėtų būti namuose, o kurios - bute.

Nuotraukos privačiam mediniam namui

paveikslas mediniam namui

Skirtingai nuo buto, kuris gali būti bet kokio stiliaus ir dizaino, privatus medinis namas jau suponuoja tam tikrą stilių, pavyzdžiui, kaimo stilių. Mūsų šalyje medinių namų vidaus apdaila beveik visada yra kažkas mielo ir jaukaus, primenančio Prancūzijos Provanso, skandinaviško ar senojo lietuviško stiliaus.

Ir iš esmės pats medis vaidina labai svarbų vaidmenį kuriant tokio namo interjerą - čia ir paveikslas, ir jo rėmas turi būti parenkami atsižvelgiant į jo savybes.

Jei jūsų namas dekoruotas lietuvišku stiliumi , kuriam būdingas paprastumas ir erdvumas, natūralios medžiagos, tada pasirinkite panašius paveikslėlius. Tai gali būti rusų menininkų, pavyzdžiui, Šiškino ar Levitano, reprodukcijos. Pirmenybę teikite realistiniams natiurmortams, kaimo gamtos peizažams ar portretams. Beje, jei yra tokia galimybė, geriau, jei tai yra vieno iš šeimos narių portretas.

paveikslas namui

Provanso stiliaus paveikslai

Jei jums patinka Provanso stilius , kuris jau perteikia Prancūzijos kaimo gyvenimo stilių, tuomet dekoravimui rinkitės šviesias spalvas, gėlių ir augalų atspaudus. Paveikslai gali būti ir ryškūs, ir realistiški, ir primenantys impresionistų kūrybą. Tokie darbai puikiai pabrėš visą Provanso stiliaus namo apdailą.

paveikslas namui

Skandinaviško stiliaus paveikslai

Namas, dekoruotas skandinavišku stiliumi, negali turėti tokių rafinuotų ir rafinuotų paveikslų kaip Provanso stiliaus. Labai svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp grubaus interjero ir paprastumo, kad būtų rastas tinkamas vaizdas. Pasirinkite iš geometrinės abstrakcijos, realistiškų ir lakoniškų Skandinavijos peizažų, taip pat paveikslų su ramiais realistiniais objektais, pavyzdžiui, naminiais gyvūnais.

paveikslas namui paveikslas namui paveikslas namui

Miesto buto paveikslu nuotraukos

Skirtingai nuo medinių privačių namų, buto interjero nuotraukos gali būti visiškai skirtingos, o kartais net nenuspėjamos. Taip atsitinka, nes dažnai, jei to nedarote tyčia, daugumoje vidutinių Lietuvos butų nėra vieno, specifinio stiliaus. Bet, žinoma, yra išeitis. Svarbu išanalizuoti savo interjerą, rasti silpnybių ir pamatyti, kokie dalykai, įskaitant paveikslus, sugeba ištaisyti situaciją. Iš tiesų, dažnai teisingai parinktas paveikslas gali padaryti stebuklą net ir nepastebimiausiame interjere.

paveikslas namui paveikslas namui

Todėl butui reikia pasirinkti paveikslus, atsižvelgiant į jų pagrindines savybes:

  • paveikslo dydis ir kambarys kuriame jis pakabins;
  • pagal spalvų paletę ir atspalvius;
  • formos - kvadratinės, apvalios, stačiakampės, ovalios. Kiekvienas iš jų sugeba suteikti ypatingą erdvės geometriją;
  • pagal interjero stilių, pagal paveikslo siužetą.

Pažvelkime į kai kuriuos iš šių aspektų atskirai.

Paveikslo pasirinkimas pagal spalvą

Pradžioje nuspręskite, kokį vaidmenį vaidins paveikslas - pagrindinis ar papildantis. Galų gale, jei paveikslas taps pagrindinis viso kambario akcentais, tada ir siužetas, ir visos spalvų schemos turėtų būti ryškios ir pastebimos, priešingai nei likusio kambario stiliaus.

paveikslas namui

Jei norite, kad paveikslas tik papildytų jūsų interjerą ir nebūtų toks pastebimas, sutelkite dėmesį į bendrą kambario spalvų gamą. Taip pat naudokite panašių spalvų derinius, kad sukurtumėte savo paletę. Kad paveikslo spalvos idealiai tiktų prie interjero spalvų galite pasinaudoti mūsų nemokama paslauga, parinkti jums paveikslą pagal interjero spalvas.

paveikslas namui

Paveikslo pasirinkimas pagal kambario dydį

Siauram kambariui

Kai kurie, rinkdamiesi dekorą, pasimeta ir nežino, kokio dydžio paveikslus kabinti siaurame kambaryje? Galų gale, jei yra tiek mažai vietos, ar tikrai reikia jį užglaistyti paveikslėliais?

paveikslas namui

Jei vis tiek norite pasirinkti didelį paveikslą mažame kambaryje, tada neužtvirtinkite jo prie sienos, o tiesiog palikite stovėti ant grindų. Tai suteiks kambariui šiek tiek bohemiškumo, o erdvė aplink jį vizualiai taps šiek tiek platesnė. Beje, jei siaurame kambaryje taip pat yra žemos lubos, tada vertikalūs paveikslai bus puikus sprendimas, o bute su aukštomis lubomis geriau pastatyti horizontalius darbus.

paveikslas siauram kambariui

Dideliam kambariui

Tokioje patalpoje yra kur apsisukti: galite pakabinti vieną didelį paveikslą didelėje patalpoje arba pakabinti kelis mažus, kurie sudaro vieną kompoziciją, arba modulinį kelių drobių paveikslą.

paveikslas namui paveikslas namui

Jei paveikslas bus šalia kokio nors baldo, pavyzdžiui, sofos, komodos ar stalo, tuomet geriau, kad toks paveikslas būtų horizontalus. Per maži paveikslai bus prarasti didelių baldų fone.

Kokį paveikslą geriau pakabinti ant sienos virš sofos? Daugelį žmonių dažnai jaudina klausimas, kaip pasirinkti paveikslą interjerui virš sofos? Aukščiau esančioje nuotraukoje aš jau pateikiau skirtingų paveikslų, esančių virš sofos, pavyzdžių. Pabrėžkime keletą dalykų, kurie gali padėti jums pasirinkti:

  • Paveikslo plotis turi būti bent pusė sofos pločio, kad nepasimestų jos fone;
  • Jei mokate išlaikyti simetriją ir pusiausvyrą, pabandykite papuošti sieną už sofos vienu metu keliais skirtingų formų ir dydžių paveikslais, padarydami jų koliažą;
  • Moduliniai paveikslai puikiai tinka kampinei sofai.

Kokie interjero paveikslai dabar yra madingi

Žinodami visas pagrindines interjero tapybos mados tendencijas, galėsite patys atsakyti į klausimą, o gal net pasakyti draugams ir pažįstamiems, kuriuos paveikslus geriau pirkti namuose. Ir nors paveikslų mada keičiasi, kai kurie jos dalykai patenka į klasikos kategoriją ir tampa aktualūs visiems laikams.

Taip pat nepamirškite, kad kiekvienas dailininkas į tapybos pasaulį atsineša kažką savo, o interjero paveikslai nėra išimtis.

Šie kūriniai dabar populiariausi:

Kokie paveikslai popiliariausi pirkpaveiksla.lt galite pažiūeti puslapyje atlikti darbai.

Taip pat skaykite

Surinin PavelIndividualios veiklos pažymos Nr. 730596